Grupy Facebook’a 2018. Rekomenduję grupy z potencjałem dla blogerów

Grupy facebook’owe przeżywają w Polsce bum. Sama mam grupę i to jest najlepszy dowód, bo częściej za modami nie idę, niż idę… Jako blog manager jestem zainteresowana tym, co dają mi grupy, czy są potrzebne itd. Proponuję kilka rekomendacji.

The winners are…

Półroczne niemowlę z mega skokami rozwojowymi

Mowa o grupie Macieja Wojtasa o wdzięcznej nazwie Jak zrobić wpis na bloga, żeby czytelnika wyrwało z butów.

Sz. P. administrator Maciej Wojtas jest blogerem i (jeszcze) copywriterem. Jak sam mówi jego blog jest podobny do samochodu marki Żuk, wyposażonego w lodówkę, bo w owej izotermie jest pełno jaj… Na tej podstawie domyślasz się pewnie, że to grupa kreatywna. Oparta jest o dyskusję nad tak skomplikowanymi sprawami, że z powodzeniem zastępuje u mnie co najmniej jedną kawę lub pobudzającą zieloną herbatę.

W efekcie swojego pobytu tutaj mam odwagę pisać swobodniej i bardziej twórczo. Przyznaję wzrosły mi chęci do blogowania, bo mam pomysły na autorskie treści.

Level up blogowania

Kiedy przyjmują Cię do grupy po rekrutacji, zaczynasz czuć, że robisz coś więcej w blogosferze. Takie uczucie towarzyszyło mi, gdy otrzymałam akceptację do Mocnej Grupy Blogerów. Co się tu dzieje? Najprościej rzecz ujmując – są załatwiane sprawy… Więcej Ci nie powiem, bo reszta zależy od tego, co teraz zrobisz. A właśnie, tutaj też rządzi facet – Kamil Lipiński.

Mocna grupa dodała mi odwagi, dowartościowała mnie w gąszczu blogosfery, poczułam się partnerką dla osób, które podziwiam. Przecież nie jestem od nich ani gorsza, ani lepsza a oni są ludźmi. I wiesz co? Ja też jestem człowiekiem.

Kreatywność z nieograniczonymi horyzontami

Jest jest jest! Jest i kobieta! Znam zasadę, że kobiety mają pierwszeństwo, ale chciałam przeciwstawić w pewnym sensie dwóch facetów jednej kobiecie, bo uważam, że na to zasługuje. Koncepcja grupy według edukatorki Pauliny Pamuły wykracza i poza blogosferę, i poza załatwianie spraw, i poza codzienne rozbudzanie kreatywności. Wiesz czym wykracza? Kobiecą empatią! Do rzeczy jednak… Jeśli chcesz, by Twój mózg ćwiczył/tańczył zumbę, jeśli chcesz dostawać prezenty od nieznajomych i masz niedobór brokatu, albo szampana, to wiesz co trzeba zrobić. Przy okazji życzę Ci Wszystkiego kreatywnego!

Od Pauliny i Grupowiczów nieustająco uczę się komplementowania, bycia pozytywnym i otwartym.


Dlaczego te 3 grupy? Bo jestem w nich aktywna nie z powodów biznesowych a z powodów twórczych. Owego TWORZENIA w dzisiejszym rozkwicie biznesu online moim zdaniem brakuje. Ja mam biznes online, ale inspiracji do jego prowadzenia 50/50 staram się szukać nie tylko w grupach związanych stricte z przedsiębiorczością! Druga sprawa to to, że ja jestem leniuszkiem i egoistką. Potrzeba czegoś ekstra, bym sama z siebie (a nie dla interesu) była aktywna u kogoś.


A jeśli grupy Facebook’a interesują Cię jeszcze bardziej, czytaj dalej

Sprawami grup interesuję się od dawna, ale doznałam olśnienia, gdy do mojej grupy zgłosiła się osoba należąca do… 427 najróżniejszych grup. Wyobraziłam sobie wtedy z jakim opóźnieniem będą docierały do mnie informacje, ilu nie zobaczę, albo ile dni zajmowałoby mi dbanie o swoje przyzwoite uczestnictwo w tym, co się w nich dzieje. Ja nie lubię być skrytoczytaczem.

Jaka jest recepta na prowadzenie dobrej grupy?

Po pierwsze dobry admin. To nie jest lizusostwo, bo dobry admin to energia i pchanie grupy do przodu w danym temacie. To admin daje grupie osobowość.

Po drugie ten dany temat, to oczywiście przeznaczenie grupy, sens jej istnienia, jakby powiedział Simon Sinek – jej DLACZEGO. Nawet jeśli nie jest wyartykułowane, to osoba admina umie je pokazać.

Po trzecie strategia, koncepcja, pomysłowość. Co prawda człowiek-ołówek od izotermy deklaruje, że strategii nie ma. Działa jednak według określonego schematu napędzając dzień wielu aktywnym grupowiczom.

Przy okazji pozostałe grupy warte uwagi

Nie jestem skromna, ale o sobie na końcu

A ja prowadzę sobie grupę wiedzową, która nie daje mięcha, ćwiczeń i czego tam jeszcze codziennie, ale być może pozwoli stworzyć zgrane towarzystwo, zaangażowane w blogosferyczne akcje. Jeśli chcesz – dołącz Asy blogowania.

12 komentarzy

 1. Wow!
  Lena, wielkie dzięki za polecenie i takie miłe słowa o mnie i mojej społeczności! 🙂 Cieszę się, że jesteś jej aktywną częścią! 🙂

  1. kurczę, Pendolino Internetu moje brokatowe, jeszcze literówek nie poprawiłam a Ty już puściłaś w świat 🙂

 2. Lena, dziękuję pięknie za polecenie grupy Wirtualna Asystentka 🙂 <3

  1. Choć nie jestem najbardziej aktywną grupowiczką tam u Was, to wiem jak ważna jest ta idea w temacie praca dla mamy, którym zajmuje się na moim blogu. Świadczy o tym choćby wysoka poczytność (najwyższa z cyklu 30 wpisów) artykułu Eli Nieradko http://mama-m.pl/praca-dla-mamy-wirtualna-asystentka/
   Wasza grupa jest potrzebna, merytoryczna i wprost rozwiązuje problemy. To mi się w niej najbardziej podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.