PROtip: Jak najlepiej wykorzystać Disqus?

Disqus jest dodatkiem pozwalającym zarządzać komentarzami na blogu. Nie będę ukrywać, że rozwiązanie samo w sobie ma wiele wad, ale jest pewien sposób na to jak najlepiej wykorzystać Disqus.

Disqus jest przydatny w podbijaniu serc publiczności, czyli do budowania swojej pozycji w branży, wzbudzania zaufania itd. To dobra ścieżka do zdobywania klientów. Jedna z wielu, które możesz wykorzystać.

Jakie wady ma Disqus?

3 minusy, który irytują mnie najbardziej

Najwięcej osób prowadzących blogi z tym dodatkiem narzeka na to, że wyświetla reklamy. Zasadą świata internetowego jest to, że jeśli korzystasz bezpłatnie, to musisz liczyć się z reklamami.

Obszar do komentowania wstawiony na stronie nie jest wpisany w stronę. W momencie pojawienia się komentarza, jego tekst czy link nie wpisuje się w aktywność Twojej strony, tylko w aktualizowanie treści na Disqus.

Dane komentującego od momentu wprowadzenia RODO nie są widoczne dla właściciela strony. Wcześniej można było zobaczyć cały mail w panelu administracyjnym i np. nawiązać kontakt z komentującym za pośrednictwem e-maila.


Jeśli treść tego artykułu jest dla Ciebie pomocna,
kliknij przycisk i Postaw mi kawę na buycoffee.to,
by lepiej mi się pracowało nad kolejnymi materiałami 😉

PROtip – Jak wykorzystać Disqus?

Disqus jest po trochu serwisem społecznościowym. Zarówno Ty możesz obserwować innych użytkowników, jak i oni Ciebie. To jedna z możliwości rozbudowywania społeczności wobec Twojej strony/marki.

W Disqus możesz podać swój adres strony internetowej oraz linki do profili w mediach społecznościowych. Komentując coś w ramach Disqus, inna osoba może zobaczyć kogo/co reprezentujesz. Tak, uczestnicząc w rozmowach, masz szansę generować ruch na stronie.

Jeśli chcesz mieć kolejne źródło ruchu i nie ma dla Ciebie znaczenia za pośrednictwem jakiego rozwiązania pojawią się komentarze na Twojej stronie, to zainstaluj ten dodatek u siebie. Jeśli jednak wkurzają Cię wady Disqusa, to załóż sobie tam konto, by móc komentować na innych stronach z niego korzystających i dawać sobie szanse na zauważenie przez społeczność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.