Jedną z moich ulubionych usług jest aktualizacja wpisów. Moim zadaniem jest tak poprawić teksty na blogu, by np. Google chętniej i wyżej pokazywało blog w wynikach wyszukiwania. Jest mnóstwo niuansów. Artykuł zbiera te, które pojawiły się podczas wykonywania zleceń.
Poprawa bardzo długich tekstów
Przez długi tekst rozumiem materiał o długości kilkudziesięciu tysięcy znaków ze spacjami i dłuższy. W poradnikowej literaturze anglojęzycznej są to długości wręcz oczekiwane i ta wskazówka jest myślą przewodnią podczas aktualizacji treści.
Skąd biorą się takie kolosy?
- bardzo dokładne omówienie tematu,
- artykuł składający się z wypowiedzi wielu osób.
CASE STUDY. Artykuł o długości 22 tys. znaków dotyczący świadczenia usług wspierających działanie i projekty biznesu
Skoro długie artykuły są w cenie, zadbałam o to, by łatwiej się je czytało. Na 200 blogerek, z którymi bezpośrednio współpracowałam, trafiłam tylko 1, która była czytaczem i nie przeszkadzało jej czytanie wielkich bloków tekstu, w ogóle nie podzielonych na żadne części i w żaden sposób nie wyróżniających się graficznie.
Warto wykorzystać atut, jaki daje ogrom treści, dlatego wprowadziłam do edytowanego artykułu nagłówki. Co więcej poza równomiernym rozłożeniem frazy kluczowej, czyli głównego sformułowania, na jakim opierał się materiał, dodałam do nagłówków szereg słów bliskoznacznych. Zwiększa to szanse wyszukiwania, gdy ktoś szuka tego samego tematu, ale nie używa słów zawartych we frazie kluczowej.
Poza wprowadzeniem nagłówków, zdecydowałam się na pogrubienia w treści, ponieważ tematem jest jeden z popularnych zawodów mający kilka alternatywnych określeń, dzięki którym różnicuje się zakres zadań. Wcześniej nagłówkami było powtarzające się to samo pytanie zadawane kilku rozmówcom (artykuł jest zbiorem odpowiedzi na jedno pytanie).
W tekście tworzonym na potrzeby wydruku swego czasu akapit oznaczony był wcięciem. Obecnie trochę się to zaciera. Akapitem internetowym jest blok tekstu oddzielony od reszty linią przerwy. W poprawianym artykule nowe myśli były pisane od nowej linii. Wprowadziłam odstępy.
Jeśli treść tego artykułu jest dla Ciebie pomocna,
kliknij przycisk i ,
by lepiej mi się pracowało nad kolejnymi materiałami 😉