Instagram profiles 2017. Under 500 followers. Jest tu Twój?

instagram profiles

W minionym miesiącu wzięłam się za rogi z Instagramem. Efektem moich działań jest LIVE, e-book oraz ranking. 101 Instagram profiles to tylko wartościowe, interesujące, estetyczne miejsca powodujące u mnie efekt WOW. Wyróżniłam również kilka zdjęć.

Uwaga! To kobieca instasfera

Sprawdzając efekty taktycznego podejścia do Instagrama, trafiłam na 5000 rozmaitych profili instagramowych. Wiele z nich mnie zachwyciło. Niektóre miały setki tysięcy obserwujących, inne „tylko” kilka tysięcy. Trudno było wybierać w takim tłumie. Postawiłam na IG-ersów, których w chwili mojego zetknięcia się z ich kontem obserwuje mniej niż 500 innych użytkowników.

Jakie Instagram profiles mnie interesowały?

Nie wszystkie cechy są regułą, ale takie kryteria miałam.

 • z imieniem i nazwiskiem,
 • z kilkoma słowami w bio, opisującymi tematykę albo osobę prowadzącą,
 • ze zdjęciami, które coś łączy w całość w ciągu opowiadania historii kolejnych dni,
 • ciekawy temat/przesłanie profilu,
 • widać postęp w historii profilu, doceniam bardziej, bo oznacza to, że budzi się świadomość lub/i odpowiedzialność za swój wizerunek,
 • niezidentyfikowane WOW, jest przyciągające i już.

Osobiście wolę żywe kolory lub żywsze kolory, albo gdy jakaś barwa przewija się przez zdjęcia, jej odcienie łączą się w interesujący obrazek.

Choć sama nie mam moim zdaniem idealnego profilu i mam na nim nazwijmy to wyglądowy bałagan, to nie podobają mi się profile wielotematyczne, np. raz rysunek, raz fotka, potem dziecko, dalej pies, kwiaty, jazda samochodem… Jednak cenię spójność i sama u siebie też chcę do tej spójności dążyć.

Minusy Instagram profiles

 • brak bio,
 • anonimowość, chociaż imię!
 • zbyt dużo selfie, sa profile, gdzie tylko ten typ zdjęć gości, portretowe lub odbicie w lustrze,
 • nieprofesjonalne zdjęcie profilowe a potem w historii większość pro lub w profilu zdjęcie pro a dalej obciach,
 • obciachowe grafiki przy cytatach, w ogóle w szkolny sposób zrobione grafiki, nie muszą być w pudrowym różu, ale no…
 • w nails profile zdjęcia po manicure z mokrymi jeszcze skórkami odbijającymi sztuczne światło,
 • zbyt dużo marek na zdjęciach, za dużo produktów z etykietami,
 • brak opisu do zdjęcia, same hashtagi – to nic nie mówi, albo niewiele, szczególnie gdy nie układają się te znaczniki w żadną całość.

Kolejność profili jest przypadkowa, chyba, że któryś wyróżniam, wówczas znajdziesz informację w opisie. Jeśli jest tu Twoje konto, koniecznie mnie powiadom. Możesz też udostępnić tekst u siebie a NAJWAŻNIEJSZE – inspiruj się! Metody na bycie fajnym IG-ersem są bardzo różne!


Jeśli masz ochotę, posłuchaj mojego LIVE’a. Uzupełni treść wpisu. 

A jeśli chcesz co miesiąc otrzymywać prezenty wspierające działania w wirtualnym świecie,

dopisz się do mojej listy mailingowej!


TOPlisty Instagram profiles

Zajmowane miejsce nie ma znaczenia, nie byłam w stanie szeregować od najlepszych, bo w każdym ujęło mnie co innego a wartościowanie zalet nie dawało rankingowi sensu. Opis powie więcej.

PARENTINGOWE

Trudno być zauważonym wśród matek na macierzyńskim i wychowawczym, ale jednak są ludzie, którzy potrafią zrobić ze swoim rodzicielstwem coś takiego, co sprawia, że czeka się na kolejne zdjęcie.

 1. Ja Zwykła Matkaa – widać przemianę w zdjęciach na blogu. Podoba mi się, że w swoim całokształcie wszystko komponuje się między sobą wzajemnie. Grafiki z tekstem wpisują się w otoczenie ze zdjęć.
 2. Mamy na fali – ten profil ma coś w sobie, powiedziałabym, że kolory, ale jest coś jeszcze. Nie wszystkie zdjęcia są komponowane, ma to swój domowy urok. Z drugiej strony nie ma zbyt wielu selfie i daje to całościowy obraz stylu życia, otoczenia.
 3. kawedozylnie.pl – moim zdaniem jedno z najlepszych kont parentingowych! Nie jest przepstrzone i pozowane, są naturalne dziecięce pozy. Przezabawny opis (m.in. plug -> Szymon)

KULINARNE

Instagram profiles, które nie mieszczą się w moim kręgu zainteresowań, ale skoro robiłam projekt i wśród tych kilku tysięcy znalazły się i te, to mam kilka wyróżnień

 1. anielskiewypieki – wydaje mi się, że „to coś”, co ma ten profil zwie się domowość. Tak ja to odbieram a skoro autorka deklaruje amatorskość swych działań, to tym bardziej chcę pokazać to miejsce!
 2. kulinarnylans, lans ale z klasą.
 3. Troszkę ponad 500 w chwili robienia rankingu, ale moim zdaniem to najlepszy ecoprofil jaki widziałam! zielonawsrodludzi – zwróć uwagę na nazwę, zdjęcie profilowe i kolor, jaki przewija się w zdjęciach.

Mój ulubiony kolor chociaż nie jest mi w nim do twarzy🙃 #instawtorek @kobiecafotoszkola

Post udostępniony przez Duet doskonały (@tasteourpicture)

MODOWE

To nie jest mój konik, są jednak Instagram profiles, przykuwające moją laicką w tym temacie osobę i je właśnie chce pokazać.

  1. Goldenberries – samo to, że z Łodzi, to już zobowiązuje. Wydaje się, że poza uroczymi modelkami nic tych zdjęć nie łączy a jednak są spójne i tworzą ciekawą całość. Pierwszy post został dodany pod koniec września, zobaczymy jak potoczy się dalej historia tego profilu.
  2. pugs.food.fashion – tutaj nie wiem o co chodzi, bo jest bardzo mało opisane, ale zdjęcia (a przecież o nie chodzi) robią swoje. Eleganckie, proste no i ta przewijająca się tu i ówdzie szarość i czerwień…

LIFESTYLE

Pojemna kategoria, ale Instagram profiles godne uwagi.

 1. Myślę, że tu wygrywa naturalność życia, wyzwania, brak sztuczności fitkola.
 2. Nie umiem jeszcze zidentyfikować, co tak dokładnie przyciąga mnie do tego profilu… chyba jednak zdjęciowa nieszablonowość noemi102013.
 3. Uważam że zapachnidło dobrze radzi sobie obrazem i opisem w bezzapachowym świecie wirtualnym…
 4. Ujęła mnie nazwa tego Instagram profiles i wchodząc dalej się nie zawiodłam… gapowiczka.
 5. agnieszkakudela.pl – wyróżniam za pomysł na połączenie kolorystyki kojarzącej się ze ślubem ze swoim osobistym życiem. Właścicielka konta jest konsultantka ślubną, pięknie pokazuje rodzinę, to moim zdaniem profesjonalny i spójny obraz marki.
 6. Nie wiem czy nie najlepszy profil produktowy – beautekomodki. Produkt pokazany w akcji, estetycznie i mimo być może pewnych ustawień do zdjęcia, to jednak w naturalnych warunkach. Chciałabym w tak praktyczny sposób pokazywać blogowanie.
 7. karolajn – lubię kolorowe profile, wpływają pozytywnie na moją energię.
 8. weekendownik to codziennik w ciekawym stylu, profil z pogoda ducha i pysznościami. Sporo fotograficznych ukłonów w kierunku dziecka.

 


Może chwila przerwy? Pobierzesz e-book? Wszystko, co wiem o Instagramie.

Dowiesz się m.in.:

-> czy Instagram sprzedaje
-> poznasz gotowe strategie efektywnego rozwoju Twojego profilu do przełożenia na dowolną niszę tematyczną.


Osobiste Top 10 Instagram profiles

 1. Jest profil wyrażający to, w jaki sposób chciałabym móc pozwolić sobie na wychowywanie dzieci. W moich marzeniach tak to widziałam, jak jest u emilowowarsztatowo! Nie wiem dlaczego profil ma tak mało obserwujących, być może nie wszystkim podoba się formuła, ilość dodawanych zdjęć w ciągu dnia być może dzieli zainteresowanie między sobą. Dla mnie to profil pełen inspiracji. Dzięki niemu np. powiesiliśmy w kuchni stary czajnik z żarówką zamiast lampy!
 2. Mój drugi, ale równorzędny numer 1 to Beata Świderska! Mega zdjęcia, dzieje się u niej! Samojedy, czym absolutnie zdobywa internety. Chciałabym umieć pisać takie posty, jak ona. Obiecałam sobie, że się tego nauczę, zabawnie, szczerze. Większość jej postów treścią i/lub obrazkiem ustawia mi dzień i to się dla mnie liczy!
 3. Jedno z odkryć tego projektu. Jeśli chcesz znaleźć instagramowe zdjęcia w stylu instagramowym, to zaobserwuj kobiece fotodokwadratu. Poza perfekcyjnymi zdjęciami, prowadząca przygotowuje też rozmaite upominki do wykorzystywania u siebie.

BONUS 1

Dobra, większych też chcę wyróżnić

 1. dobrzewydane.pl – urzekła mnie klasa, kolorystyka i sposób, w jaki wplecione tu są markowe rzeczy, lokowane (a może nie?) produkty. Osobiście dziwię się, że „tylko” 3 tysiące obserwujących. Podobają mi się trafne krótkie opisy przy zdjęciach.
 2. Pomysł na śniadanie – jak przeglądam ten profil to czuję się jak w domu. Tulu obserwatorów a ja nie mam odczucia, że to układane zdjęcia jedzenia. Coś jest przyciągającego w tym miejscu a zarazem pokazuje ono, że nie trzeba mieć bieli i szarości, by być popularnym.
 3. Magia spójności kolorystycznej i przedmiotów, styl i klasa: anythingannahushaaabye,
 4. Uwielbiam czerwony i dużo tu energii, być może tym wygrywa miejsce w spisie. A tak poważnie, pewnie sama zauważysz zalety tego miejsca – rudaczyta.
 5. Ujęły mnie kadry hair.witch.project, tutaj kadry domowej kobiecości kadr.life (tu jest mama),
 6. Nie jestem wielbicielką niebieskiego od lat, ale coś jest w tym profilu, że nie mogło go tu zabraknąć. Dobry kadr, ciekawy obrazek, treściwy opis, jak sama nazwa mówi: wkrotkichzdaniach.pl

BONUS 2 – instaMężczyzna

m.latarnicki

Tu odpoczywam od kobiecego wyrażania siebie na Instagramie,
od bibelotów, rozczuleń i różu.
Mam konkret, monochromatyczność i konsekwencję.
Męska ręka fotografa i oko.


W Instagramie zadziwia mnie

Największym fenomenem Instagrama sa moim zdaniem profile, które nie dodały jeszcze żadnego zdjęcia a mają już swoich obserwujących. Rozumiem, że są to pewnie znajomi z innych społeczności, sama w ten sposób polubiłam  konta innych, ale przy okazji cyklicznych porządków w social mediach – przestaję śledzić to, co jest puste.

Poleć proszę w komentarzu Instargram profiles, które są wartościowe Twoim zdaniem.